SAUNA YAPIMI

Sauna Ve Faydaları

- Sauna insanların yaşamlarında zinde ve dinamik olmalarını sağlamaktadır.

- Evlerde özel sauna odalarının bulunması sadece sizin değil tüm aile bireylerinin sağlıklı olmasını sağlar.

- Sauna günümüzde bir keyif haline geldiği için sauna banyosu yapmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Sauna imalatı yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

- Öncelikle sauna birinci görevini yerine getirmelidir, gerektiği kadar sıcak olmalıdır.

Sauna imalatı 40 yılı aşkın tecrübemizle, teknoloji ve ustalığı birleştirdik.

Sauna aksesuarları ihtiyacı yeterince karşılayabilmeli ve kaliteli olmalıdır.

Sauna içindeki ahşap seçimi en önemli faktördür.

Sauna yapımı ustalıkla tecrübeyi birleştirerek mükemmel tasarımlar ortaya çıkarmaktır.

Sauna büyüklüğü ve konumu itibariyle önemli bir konudur.

Sauna imalatı yapacak olan firmanın bu konuda tecrübeli ve uzman olmalıdır.Sauna yapımı sıradan bir tesisat yada inşaat ve mobilyacı işi değildir.

SAUNA VE SAĞLIK
Sauna, sağlıklı yaşam için gerekli bir aktivitedir.

Gerekli ısı düzeyi ile sauna; ilk olarak ter yoluyla vücudun gevşemesine yardım eder.

Vücutta, bulunan toksinleri temizlenirken diğer yandan içerideki kimyasal maddeleri dışarı atar.

Beden ve Ruh sağlığı için son derece yararlıdır. Ancak sauna seansları yapılırken aşırıya kaçmamak ve belirli zaman dilimleri içerisinde yapılmalıdır.

1-Sauna cilt bakımına destek olur
2-Sauna kaslarımızın güçlenmesine yardımcı olur.
3-Hızlı bir şekilde kalori yakmaya yardımcı olur.
4-Uyku düzenine yardımcı olur.
5- Stresi azaltır.

Sedir Sauna ısparta da en büyük fabrikaya sahip Türkiye' nin ilk sauna fabrikasıdır.

Ispartada ki tüm diğer imalatçıları kendi bünyesinde yetiştirerek sektöre istihtam sağlamıştır.

Sauna yapımı uzman kadrosu onlarca ekip ve eleman yetiştirmiştir.

Sedir Sauna Antalya da sauna imalatı, sauna aksesuar imalat ve satışını yapmaktadır. Sauna yapımı, hamam imalatı, kar odası imalatı, kar çeşmesi imalatı kendi bünyesinde yapmaktadır. Macera duşu, kova duş, imalatlarımız da profesyonel çözüm sunmaktayız. Sauna imalatı nı Ankara, sauna yapımı İstanbul, sauna montajı İzmir, sauna uygulaması Antalya da yapmaktayız.

Sauna, deriyi zararlı etmenlerden arındırır. Hiç bir şey derinin gözeneklerinin içini sauna kadar iyitemizleyemez. Cilt ikili filtre gibi çalışır, bedende zararlı toksinleri atar ve yararlı maddelere dönüştürür

Sauna imalatı İstanbul bölgesin de önemli projelere imza atmaktayız.

Sauna yapımı Ankara ve İç Anadolu bölgesinde güçlü servis ağımız bulunmaktadır.

SAUNANI CİLT BAKIMINDAKİ ÖNEMİ
Sauna ve buhar banyolarına girmeden önce mutlaka doktor kontrolünden geçmek gereklidir. Tansiyon ve kalp hastaları kesinlikle kontrol olmaları önemlidir.

BUHAR ODASI;

Derideki kılcal damarları genişletir ve kan basıncınızı dengeler. Vücut ısınız 1-2 derece
artarak mikrop ve virüslere karşı savunma sisteminizi güçlendirir. Spor Yorgunluğunuzu atacağınız en uygun ortamdır. Sporcuların hepsinin çalışma takviminde sauna seansları ayrı bir yer tutar. Vücuttaki Damarları genişleterek, yorgunluğa sebep olan laktik asitin kaslar arasından atımını daha çabuk kolaylaştırır.

Buhar odasında rahatlayıp oturmanın yaşlı insanlarda kardiyovasküler olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Buhar odası terapisi kan basıncını ve kalbi sağlıklı tutar, ülser ve kas ağrıları romatizma gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir yer alır. Buhar odası hayatınızda bir değişiklik yaratabilir.

Sitemizi ziyaret ettiğinizde bir çok otel ve villara yapmış olduğumuz buhar odası uygulamalarımızı görebilirsiniz. Evinizin en uygun bölümüne size özel buhar odası kurabiliriz,sizlerin sağlıklı ve kaliteli bir zaman geçirmenizi sağlamış oluruz.

. Sauna günümüzde kentsel dönüşümün hızla ilerlemesi ve binaların yenilenmesiyle residence ve villalar yapılmakta bu yeni projelerde sauna, hamam, buhar odası bölümlerine mutlaka yer ayrılmaktır.
Sağlıklı ve formda kalabilmek için hafta en az iki gün sauna buhar ve hamama gitmeyi tercih ediyorlar. Günümüzün vaz geçilmez ihtiyacı haline gelen.Yorucu iş temposunda saunaya zaman ayıramayanlar banyolarının veya evlerinin sık kullanmadıkları bir bölümüne sauna yaptırıp istedikleri saatte bu konfora
sahip oluyorlar.

Buhar odası sauna ‘ya göre daha nemli buharlı bir ortamdır, buhar odasına girildiğinde çok çabuk vücutta terleme başlar,buhar odasından çıkıldığında mutlaka duş alınmalıdır.

Saunaya girerken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları unutmamak gerekir .Saunaya girerken üzerinizdeki takıları çıkartmanız gerekir sauna sıcak ortam olduğu için metaller ısıyı bünyesine çeker takılar ısınır ve rahatsız eder.

Sauna sıcak ve kuru ortamın bulunduğu insanların rahatlayacağı uzanıp dinlenebileceği
Ahşaptan imal edilmiş sıcak hava banyosudur.

Sauna kültürü türkiye de üs ve orta kesime yerleşmiş her iş çıkışı veye 2-3 güne bir kullanılmaya başlanmıştır.

Sauna her yorucu günün sonunda dinlenmek için doğru bir tercihtir.

Sauna modern yaşamla birlikte gelen stresin etkilerinden uzaklaşmak için en kaliteli. dinlenme şeklidir.

Bunun yanında zevkiniz ve sağlığınız için buhar odası, tuz odası, karodası, hamam, macera duşu, kar çeşmesi, hidromasaj havuzları, termal yatak, kova duş, da tercih edebilirsiniz. Hem dostslarınızla hemde müşterilerinizle tatlı dakikalar geçirebilirsiniz.

2020 yılından itibaren otel sektörlerinde ihtiyaç olan ve spa konseptine giren kar çeşmeleri, fabrikamızın arge çalışmaları sonucu başarıya ulaşarak imalatına başlanmıştır.

Sauna buhar odası tuz odası kullanımı sonrası nefis bir dinlenme aracı olan tjhermall yataklar atölyelerimiz de profesyonel ustalar aracılığı ile sektör için en iyi şekilde üretilmektedir. alttan ısıtmalı termostatlı sistemler + 45 dereceye kadar ayarlanabilen sıcak yataklardır.

Şirketimiz bünyesinde Ispartanın Uluborlu ilçesinde hamam sauna Spa işletmemiz bulunmaktadır. 64 m2 hamam 9 m2 buhar odası 3 adet 9 m2 keselik 1 adet sauna 1 adet tuz odası 1 adet macera duşu 1 adet kar çeşmesi tesisimiz bünyesindedir. ULUBORLU SELÇUKLU HAMAMI...

2019 Yılı Sedir Sauna Hidromasaj havuzlarına projelerde yer vermesiyle spa sektöründe bir yenilik kattığı yıl olmuştur. hidromasaj havuzları zemin sırt bacak bölgesinden gelen suyun hava ile karıştırarak müşterilere lezzetli dakikalar sunan mükemmel terapi alanı oluşturmuştuır. genelde 39.c• sıcaklıkta su ve 9~15 m2 lik alanlara ile uygulanmaktadır.

Türkiyede ki orman yangınları hem yüreklerimizi dağladı hemde sauna piyasası için kötü sonuçlar getirdi. Akciğerlerimiz yandı cok üzüldük. Ağaç fiyatları çok yükseldi. kaybolan ağaçlarımızın yerine yenilerini dikerek tüm yurt sever vatandaşlar olarak görev edineceğiz.

Sedir sauna ısıtıcıları 3 hazneli olup iç hazne sacın kendi özelliğinde galvanizli orta ve dış hazne cr ni (krom nikel) saç ile yapılır. Üst taş haznesi kalın krom saçtan imal edilir.

Sauna kum saatlerimiz nemi alınmış silis kumdan imal edilmektedir.

Çin piyasası günümüz sauna firmalarının en aktif pazarıdır. Bilindiği üzere uzak doğu malları 3-4 kaliteden oluşmaktadır. ülkemiz sauna firmaları gücüne kalitesine göre gemi ile mal ithal etmektedirler.

Sauna imalatı, sauna yapımı uzman kadromuzla yurt içi ve yurt dışı projelendirme uygulamalarına hız vermekteyiz.

Sauna ve buhar odası oturma gurupları isteğe göre çam veya ayous ağacından uygulanır. Çam ağacı sert sarı bir ağaçtır. Ayous ağacı ithal budaksız çırasız açık sarı bir ağaç çeşididir.

Ispartadaki sauna imalatçılarının %90 ı bünyemizde yetişmiş ustalardır. bu bağlamda yetiştirdiğimiz elemanlar sektöre katkı sağlayarak kendi iş yerlerini kurmuşlardır.

Tabi ki sauna imalatçıların da 5 parmağın 5i bir değil içlkerinde iyileride var çürükleri de!

Alanya Mahmutlar beldesinde tüm müşterilerimizin taktirini toplayarak yaklaşık 150 nin üzerinde sauna buhar odası hamam projelerini gerçekleştirdik. Müşterilerimiz memnuniyetlerini reklam olarak tanıdıkları eş dostlarına güvenle bildirirler.

Mahmutlar da imza atmış olduğumuz projelerin sahipleri beğenilerini kataloglarında internet sayfalarında tanıtımını yaparak şirketimizin reklamına katkıda bulunmuşlardır.

Alanya Mahmutlar, Gazipaşa Konaklı bölgelerinde uygulamış olduğumuz projeler sauna imalatçıları nın uğrak yeri olmuş başarılı projelere imza atmış bulunmaktayız.

Mahmutlar Alanya da İzbir yapı için hazırlamış olduğumuz 2 adet hamam 2 adet sauna 2 adet buhar odası çizimlerimiz tekliflerimiz çok beğenilmiş önümüzdeki günlerde sözleşme aşamasına geçilecektir.

Mersinde yeni şubemizle hizmetinizdeyiz.müşterilerimizi memnun etmek amaçlı Ali MURAT VARIŞLI lliderliğinde içel bölgesinin tekj hakimi olmayı hedeflemekteyiz.

İskenderun montajımız başlamıştır 1 adet sauna imalatı ile iskenderuna yeni imzalar atmaya devam ediyoruz. Erol Altınyıldıza hayırlı olsun

Sauna esans kovalarında yeni imalata başlıyoruz. 17 parçadan oluşan fırın kuru ahşaplar birleştiğinde estetik bir görüntüde müşterilerimize sunacağız. Sedir Sauna esans kovaları sektörde tüm sauna firmalarına pazarlayacağız.

Bolu Abantta başladığımız yeni projemizde Sauna, buhar odası ve kar çeşmesi uygulamamız olacaktır.çizimleri onaylanmış projede 3d görsellerimizde beğeni kazanmıştır.

Konya Akşehir Bayındır inşaat projesinin 4 adet sauna imalatı sözleşmesini yapmış bulunmaktayız.

Antalya döşeme altında villa projesine başlıyoruz. Fevzi Samet Yarbaş beyin mükemmel tasarımdaki villa projesine 1 adewt sauna 1 adet buhar odası uygulamamız olacaktır. Sedir Sauna A.Ş ailesi olarak yeni projemiz hayırlı olması dileğiyle.

Isparta Ece Mimarlık ile yapmış olduğumuz sözleşme gereği 2 adet sauna imalatına başlamış bulunmaktayız. Sedir Sauna A.Ş. olarak başlamış olduğumuz prıojenin veli veye hayırlı olmasını dileriz.

Kayseri Tavas Mustafa Bey villa projesinde bulunan saunın teslimatı yapılmıştır. Mustafa bey ve ailesine hayırlı olmasını dileriz. kayseride bu güne kadar sauna imalatçısı olarak 200 ün üzerinde proje bitirerek müşterilerimize tatlı sıcak ortam yaratmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Modüler sauna imalatı çalışmalarımız başlatmış bulunmaktayız.süreyi kısatlatak montajlarımızı daha hızlı şekilde çözeceğiz.

Farklı projelere imza atmaya devam ediyoruz. Partner firmamız BİSOLİS 'in geliştirmiş olduğu İNFRARED Panelleri ile sektöre giriyoruz. Bisolis Genel Müdürü Mehmet Çelik bey ile görüşmelerimiz sonucu birlikte vip projelere imza atmaya hazırlanıyoruz. https://www.bisolis.com/index.html

https://www.instagram.com/bisolis.sauna/

İnfrared sauna sistemi ile kurulacak ilk işimizi almış bulunmaktayız. Eskişehir ESKİM BOYA SAHİBİ Emre tezgören beye hayırlı olsun.

Sauna içerisindeki sıcak ve az nemli havanın yer aldiği ve insanlarin sağlığı aaçısından faydalı bir ortamdır.

Kuşadası Mimar İkbal Yerlici hanım saunası teslim edilmiştir. kendisi ve müşterisine hayırlı olsun.

Adsız-removebg-preview

Dinlenmek! Her Yorgun İnsanın Hakkıdır...

© 2021 Sedir Sauna